Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Zmiana sprzedawcy energii – jak nie dać się oszukać?

energetyk25

zmianasprzedawcyenergiijakniedacsieoszukac

Rynek energii w Polsce powoli, ale się rusza. To otwiera drogę także dla nieuczciwych sprzedawców lub po prostu naciągaczy. Uważajmy zatem zanim cokolwiek podpiszemy.

Szczególnie zwracajmy uwagę na tzw. domokrążców. Jeśli ktoś przedstawia się jako energetyka czy Pan/Pani z zakładu energetycznego to już powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza. Taką osobę należy wylegitymować oraz zadzwonić do danej firmy energetycznej celem weryfikacji czy dana osoba jest faktycznie w niej zatrudniona.

W ostatnim czasie pojawiły się komunikaty sprzedawców energii informujące o przypadkach fałszowania rachunku za prąd. Najwięcej oszustw dotyczyło klientów Polskiej Grupy Energetycznej. Na stronie sprzedawców pojawiły się informacje jak rozpoznać czy faktura jest prawdziwa. Sprawa dotyczyła przede wszystkim faktur elektronicznych. Sprawdzajmy zatem zawsze końcowy stan licznika znajdujący się na poprzednim rachunku. Taki sam stan powinien się pojawić na najnowszym rachunku jako wartość początkowa.

Wracając do domokrążców to wielu z nich stosuje metodę polegającą na nakłanianiu do nieczytania dokumentów, które dają nam do podpisu. Oczywiście nie powinniśmy dać się na to namówić. Należy zawsze przeczytać od początku do końca to co mamy zamiar podpisać.

Pamiętajmy też, że podpisując umowę poza lokalem przedsiębiorcy taką umowę możemy bez żadnych konsekwencji wypowiedzieć w ciągu 14 dni.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci