Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Prąd i gaz od jednego sprzedawcy

energetyk25

prd_i_gaz_od_jednego_sprzedawcy

Ofertę dual fuel, czyli ofertę łączoną energii elektrycznej i gazu ma już coraz więcej firm energetycznych i nie tylko bo, taką propozycję ma teraz nawet dostawca kablówki. Potentatem na naszym rynku gazu jest PGNiG, jednak do walki o klienta przystępuje coraz więcej sprzedawców. Niedawno gaz do swojej oferty dla klientów indywidualnych wprowadziło RWE, a ostatnio szerzej w ten segment postanowił wejść Tauron. Gaz sprzedaje także spółka Multimedia Polska, która kojarzy się raczej z telewizją kablową. Ciekawe czy niedługo gaz będzie można kupić od telekomu - Orange i Plus mają już w swoim portolio usług sprzedaż energii elektrycznej.

W odróżnieniu od zmian sprzedawcy prądu liczba zmian sprzedawcy gazu systematycznie i dynamicznie rośnie. Do końca ubiegłego roku swoje rachunki za gaz przeniosło około 30 tys. osób. W samym pierwszym półroczu tego roku zmiany dokonało ponad 17 tys. Polaków. To oznacza, że do końca czerwca bieżącego roku, sprzedawcę gazu zmieniło już około 48 tys. odbiorców. Taki wzrost jest spowodowany tym, że na rynku gazu konkurencja zaostrza się. Sprzedawcy coraz częściej decydują się na prowadzenie ogólnopolskich kampanii reklamowych. Zanotowano także spory wzrost podpisanych tzw. Umów Ramowych na świadczenie usługi dystrybucji gazu.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Onico] *.kkibci.pl

    Nowa, większa konkurencja oznacza zwykle dla klienta jedno - niższe rachunki :)

  • Gość: [Gaz ziemny] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oferty łączone nie zawsze są bardziej korzystne dla klienta od ofert sprzedawanych osobna na prąd i gaz ziemny. Nie ma co do tego reguły, ale warto o ofertach cenowych poczytać i wiedzieć czy dana oferta jest faktycznie atrakcyjna

  • Gość: [Mariusz] *.sta.tvknaszapraca.pl

    Zmiana dostawcy gazu ma swoje plusy. W końcu możemy wybrać ofertę, która jest najlepsza.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci