Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Ile prądu pobiera sprzęt?

energetyk25

awaria_sprztu_agd

Nie tak dawno pisałem o kalkulatorze energii, dziś przeczytałem o ciekawym gadżecie firmy Sense. Dzięki niemu można dokładnie się dowiedzieć ile prądu pobierają dane urządzenia. Gadżet nie jest taki tani, bo kosztuje około trzysta dolarów.

Oczywiście tego rodzaju urządzeń jest na sklepowych półkach coraz to więcej. Produkt firmy Sense wyróżnia się jednak tym, że jako pierwszy jest w stanie odczytywać poziomy energii z częstością aż milion razy na sekundę. Urządzenie samodzielnie wykrywa większość urządzeń w gospodarstwie domowym. Bez większych problemów odczytuje, ile energii elektrycznej pobiera przykładowo pralka, lodówka, czy telewizor. Gadżet po znalezieniu danego urządzenia wyświetla jego nazwę oraz informacje o nim. Urządzenie to jest pomocne, ale i nie niezbędne.

Ja jednak polecam korzystanie z prostego i darmowego kalkulatora energii, który wymaga wykonania naprawdę mało skomplikowanych obliczeń. Po pierwsze wydawanie aż około tysiąca złotych na takie urządzenie wydaje mi się lekką przesadą. Po drugie okazuje się, że sprzęt firmy Sense zanim odnajdzie wszystkie urządzenia może minąć nawet miesiąc. To przyznacie sami, że sporo czasu.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci