Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Darmowy prąd dzięki e-licznikom

energetyk25

instalacjainteligentnychlicznikowpradu

Niestety na samym początku wpisu podkreślę, że oferta dotyczy tylko osób mieszkających w Wielkiej Brytanii. Z promocją darmowego prądu wystartował British Gas, czyli jeden z największych na tym rynku sprzedawców. Bezpłatne kilowatogodziny jednak nie są dla wszystkich klientów.

Z darmowego prądu będą mogli korzystać tylko ci odbiorcy, którzy posiadają inteligentne liczniki energii elektrycznej. Prąd za darmo będzie dostępny przez osiem godzin tygodniowo, a konkretnie w sobotę albo w niedzielę od godziny dziewiątej do siedemnastej. To od konsumenta zależy, czy opłaty za prąd nie będą naliczane w sobotę czy w niedzielę. Z takiej oferty może skorzystać około 2 miliony osób posiadających inteligentne liczniki prądu. Sprzedawca prądu oszacował, że rocznie gospodarstwo domowe korzystające z takiej oferty może zaoszczędzić mniej więcej 60 funtów rocznie.

W Wielkiej Brytanii nadal wielu konsumentów nie ma nowoczesnego licznika energii. Szacuje się, że zamontowanych jest około 3 miliony takich urządzeń. W ciągu najbliższych czterech lat liczba ta ma przekroczyć 50 milionów.

Ja jednocześnie ostrzegam przed takiego rodzaju ofertami. Z jednej strony są one atrakcyjne, ale warto sprawdzić czy umowa nie zawiera tzw. kruczków. Niejednokrotnie darmowy prąd okazywał się być bardzo drogi. Polecam wybierając nowego sprzedawcę skorzystać z dostępnych na rynku porównywarek cen prądu.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci