Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Uwaga na fałszywe e-faktury za prąd

energetyk25

faszywe_efaktury

W ostatnim czasie pojawiły się dwie niepokojące informacje dla klientów PGE i Energa. Mam tu na myśli fałszywe faktury za prąd, które są wysyłane drogą e-mailową. Jak je rozpoznać?

PGE ostrzega przed e-mailami, które są zatytułowane jako „eFaktura za energię elektryczną. Sprzedawca prądu ostrzega, że wiadomość może zawierać groźnego wirusa. Takie e-maile trafiają na skrzynki klientów z całej Polski. PGE ostrzega wszystkich przed otwieraniem e-maila i podkreśla, że nie jest nadawcą tej wiadomości. Jak rozpoznać czy przesłana faktura elektroniczna PGE jest prawdziwa? Po pierwsze sprawdzamy z jakiego adresu e-mail został wysłany. Obsługą wysyłki e-faktur PGE zajmuje się firma Blue Media i pochodzą z adresu pge-efaktura@bluemedia.pl. Ponadto wiadomość jest zatytułowana „Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku”. W e-mailu znajduje się informacja o m.in. numerze faktury, dacie wystawienia, terminie płatności.

Podobne ostrzeżenia wydała w tym tygodniu Energa. Oszuści wzięli sobie na cel klientów również tego sprzedawcy energii.  Energa podkreśla, że do swoich klientów, którzy zdecydowali się na faktury elektroniczne wysyła jedynie powiadomienie o ich wystawieniu. Rachunek można pobrać dopiero po zalogowaniu się do elektronicznego biura obsługi klienta. Uważajcie zatem na e-maile.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci