Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Kalkulator energii

energetyk25

kalkulator_prdu

Nie wiesz gdzie „uciekają” ci kilowatogodziny? Sprawdź, za pomocą kalkulatora energii ile prądu pobiera dane urządzenie. Taka informacja zapewne przyczyni się do uzyskania dodatkowych oszczędności.

Jak wszyscy wiemy każdy sprzęt elektroniczny, aby działać potrzebuje daną ilość energii wyrażaną w watach. Sprzedawca energii elektrycznej z odbiorcą prądu rozlicza się na podstawie odczytu licznika. Jak obliczyć, ile kosztuje nas działanie danego sprzętu elektronicznego? Wystarczy zastosować dwa wzory.

Po pierwsze moc urządzenia mnożymy razy czas użycia – wówczas otrzymujemy ilość zużytych kWh.

Po drugie kWh mnożymy razy stawkę za 1 kWh i otrzymujemy koszt zużycia prądu przez urządzenie.

Przykładowo odkurzacz o mocy 1300 W, który pracuje codziennie przez godzinę w skali miesiąca kosztuje nas 23,40 zł (przyjęta stawka za kWh to 0,60 zł). Takich obliczeń nie musicie robić ręcznie, w sieci jest dostępnych wiele kalkulatorów prądu.

Polecam z nich korzystać, bowiem pozwalają szybko obliczyć, ile prądu i za ile pobierane dane urządzenie. Szczególnie z kalkulatora warto skorzystać jeśli posiadamy stary sprzęt. Wówczas okaże się, że korzystnie będzie wymienić dane urządzenie na nowoczesne i bardziej energooszczędne. Pamiętajcie, że przyczyną wysokich rachunków nie jest tylko cena prądu, ale i nasze nieracjonalne użytkowanie urządzeń.

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci