Menu

Nie płacę za prąd

porady dotyczące sektora energetycznego

Jak nie płacić za prąd poprzez ograniczenie użycia energii przez urządzenia??

energetyk25

Macie w myślach swoją lodówkę czy komputer i zastanawiacie się jak je zastąpić i ograniczyć ich zużycie energii? Należy zastanowić się, jak można ograniczyć korzystanie z urządzeń i czy faktycznie potrzebujesz ich w swoim domu? Oczywiście nie mam na myśli życia ascety i tego, by wywalić z domu wszystkie sprzęty. Dobrym przykładem jest by zamiast odkurzacza  używać miotły, ktoś powie, że odkurzacz jest bardziej dokładny. To prawda więc jeśli chcesz oszczędzać na odkurzaniu musisz się skupić się na szybki przesuwaniu szczotki po dywanie.

Oto kilka wskazówek, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu, niektóre są trywialne i znane, ale jak to się mówi wiedza utrwalona to wiedza z której będziemy korzystać. Zaczynamy więc powtórkę.

Wyłączyć światła, gdy nie są one potrzebne. W pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. Znam ten sposób by zostawić jedną lampę zapaloną na wypadek ataku złodzieja, ten wówczas pomyśli, że ktoś jest w domu, jeśli chcesz praktykować ten fortel zainwestuj w energooszczędną żarówkę. Na rynku pojawiły się też żarówki, które włączają sie na zmianę, raz zapali się światło w kuchni po jakimś czasie w pokoju, taka zmiana odstraszy natręta. Wracając do tematu oświetlenie jest zwykle jednym z największych użytkowników energii elektrycznej, warto więc by wszystkie żarówki były energooszczędne.

Ci co ogrzewają prądem mają nie lada misję do spełnienia. Muszą zainwestować w ocieplenie murów, podłogi, dachu i okien. To tak drogi sposób na ogrzewanie, że nie można pozwolić sobie na utratę. Dlatego przypominam o tym co pisałem ostatnio, czasem by obniżyć koszty trzeba wydać, tak jest w tym wypadku.

Ustaw temperaturę niższą jeśli idzie o ogrzewanie i wyższą w stosunku do klimatyzacji, pomoże to zaoszczędzić kilka groszy na rachunku.

Pomyśl ile płacisz,zobacz  rachunek parametr taki jak kwh cena powinien Cię zainteresować.

Otwieraj okna latem jak i zimą, świeże powietrze zawsze pomaga się skupić szybciej się ogrzewa a latem orzeźwia. 

© Nie płacę za prąd
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci